FXGiants Guide – indexy pro začátečníky

FXGiants Guide - indexy pro začátečníky

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Obchodování s indexy není jako běžné obchodování na forexu nebo komoditách, kde jeden investuje v měně konkrétní země. Je to odraz současné situace ekonomiky nebo trhu. Obecně platí, že při obchodování s indexy má obchodník příležitost investovat do velké části trhu. Například při obchodování s akciovým indexem máte možnost investovat do S&P 500, Dow Jones, NASDAQ nebo FTSE 100.

Proč obchodovat s indexy?

Pro začátečníky existují tři výhody obchdování s indexy namísto obchodování s akciemi. Za prvé, máte méně technické analýzy k analýze, protože máte pouze jeden graf. Za druhé, obchodní indexy přicházejí s dostupnějším pákovým efektem, na rozdíl od obchodování s akciemi. Obchodníci navíc nemusí analyzovat různé finanční zprávy, protože se zaměřují na větší obrázek o trhu.

Jak obchodovat s indexy

Jako začátečník to můžete provést prostřednictvím futures indexu, CFD (smlouvy o rozdílu), opcí nebo ETF. Je však důležité znát každou slabost a sílu. Dalším důležitým bodem pro začátečníky je, kdy obchodovat s indexy. To záleží na vašem procesu učení. Většina profesionálních obchodníků však obchoduje, když na trhu existuje vysoká volatilita, zejména když trh začal nebo se chystá uzavřít.

Každý index měří zásoby konkrétní skupiny. Nejčastěji je skupinou země, která může představovat určité průmyslové odvětví, jako je průmysl nebo technologie. Níže jsou uvedeny některé populární indexy na světě.

S&P 500: sestává z největšího indexu na světě. Zastupuje 500 společností ze Spojených států

Dow Jones: skládá se z 30 největších průmyslových společností ve Spojených státech

CAC 40: Zahrnuje nejlepší 40 francouzských společností

FTSE 100: Zahrnuje 100 nejlepších společností ve Velké Británii

NASDAQ 100: Skupina 100 hlavních společností v USA souvisejících s technologiemi

Postupem času je nutné se s těmito společnostmi seznámit. Nezapomeňte, že indexy jsou pouze odrazem hodnoty společností. Pokud chcete být profesionálem, je důležité získat mentora, protože vám může ušetřit běžné chyby, které začátečníci dělají při obchodování. Mohou vám pomoci vyhnout se běžným chybám, které většina obchodníků dělá, jako například:

Obchodovat bez jasné strategie

Pokoušet se pomstít za ztracený obchod

Kompulzivní obchod proti současnému trendu

Neučit se z předchozích chyb

Indexy jako DAX, Nasdaq, Dow Jones, FTSE a S & P500 jsou produkty, které stojí za obchodování. Jedná se o trendy, které dávají začátečníkům jistotu při obchodování.

Jste připraveni zahájit obchodování s indexy, dejte nám vědět prostřednictvím komentářů níže!

More To Explore